1995 yılından itibaren Atatürk Baraj Gölünde Alabalık yetiştiriciliği yapan Meslek Yüksekokulumuz; yetiştirdiği öğrencilerini piyasa koşullarında da yalnız bırakmadı.

   
Meslek Yüksekokulumuzdan teknik ve danışmanlık hizmeti alan Su ürünleri programı mezunlarımızdan Abdulkadir Karaçizmeli, Yaslıca kıyılarında alabalık üretimi yapmak için gerekli hazırlıkları tamamladı. Abdulkadir Karaçizmeli bu bölgede Alabalık Yetiştiriciliği yapmak istediğini ve teknik desteğe ihtiyacı olduğunu belirtince Meslek Yüksekokulu olarak daha önceki yıllarda da yapıldığı gibi gerekli danışmanlık hizmetleri verildi. 
  
       Abdulkadir Karaçizmeli " Bozova MYO Su Ürünleri Programı mezunu olduğum için çok şanslıyım. Bu  konuda beni teşvik eden de, destek veren de hocalarımdır. Kendilerine teşekkür ederim." dedi. 

   Meslek Yüksekokulumuz öğretim elemanları tesiste incelemelerde bulundu. Söz konusu ziyarette, bu tür girişimcilerin bölgede farkındalık sağladıkları için Abdulkadir Karaçizmeli'nin faaliyetlerinden çok mutluluk duyulduğu ifade edildi.

 

BOLOGNA

 

İLETİŞİM

0 414 318 30 00 
(HRÜ ANA SANTRAL)
İÇ HAT: 2742
(ÖĞRENCİ İŞLERİ)
0 414 318 32 60
bozovamyo@harran.edu.tr
    

HARİTA

Google Harita Sembol